There is no price at present, you can Request a Quote
| Type | Axial fans |
| Series | W2D250 |
| Voltage - Rated | 230/400VAC |
| Size / Dimension | Round - 320mm Dia |
| Width | 87.00mm |
| Static Pressure | 0.602 in H2O (150.0 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Fan Type | Tubeaxial, 3 Phase |
| Features | Dual Voltage |
| Power (Watts) | 150W |
| RPM | 2550 RPM |
| Termination | 7 Wire Leads with Splice Terminals |
| Ingress Protection | IP44 |
| Operating Temperature | -13 ~ 113~F (-25 ~ 45~C) |
| Approval Agency | CE, EAC |
Ask questions
(0/1,200)
- Q: Can I save items for later?
A: Yes, you can save the items you wish to purchase later in the shopping cart. This way, when you are ready to proceed with the order, you can easily find them.
- Q: Do you support global shipping?
A: Yes, we support worldwide shipping. No matter where you are located, we will make every effort to deliver the products to your doorstep.
- Q: How to apply for an extended warranty on a product?
A: Applying for an extended warranty is simple. During the purchasing process, you can choose to extend the warranty period for eligible products. Just select the desired warranty period, and it will be added to your purchase.
Reviews
- A
Anonymous user
Nov 25, 2022
Ebmpapst Fan W2D 250-CH02-01All was ok! No problems whatsoever.HelpfulUnhelpful
Ebmpapst Fan W2D 250-CH02-01
There is no price at present, you can Request a Quote
People who bought this item also viewed
ORIX Fan MU1225M-11
ADDA Fan AD0412HB-J93
Ebmpapst Fan 3214J/39H3
Ebmpapst Fan W3G800-KU21-05
Ebmpapst Fan CHW035-AB02-01
Ebmpapst Fan W2E143-AB09-25
Ebmpapst Fan K2G220-AB73-11
EVERFLOW Fan AZ
TWYX Fan XGB-7500
Ziehl Abegg Fan RH31M-2DK.5H.2R
Sanyo Denki Fan 9HV0812P1H6041
Sanyo Compressor C-7RZ233H1A
Block Transformer AVB0.35/2/6
JSCC Electric Motor 100TP40DV22
Rexroth Filter R900229776
EMERSON Sight Glass AMI-1SS7
SANREX IGBT Module PWB130A40
SAWANA Relay SHZ1-A8(ST8A) DC12V/2f8
AVX Capacitor TAJP475K016RNJ
Customers frequently viewed
IWAYA DENKI Water Pump 25CJT0752
Panasonic Servo Motor MHMF022L1V2M
Honeywell Solenoid Valve VE4025B1045
ROTEN Mechanical Seal 8E5K-22-X
SANDSUN Overload Pump VA08H-760
GS Battery 6-QW-60(450)-(55D23L-KR)
Rechi Compressor 44R273A
MINDMAN Air Cylinder MCQV2-11-40-200
Mitsubishi Compressor YB645WTG
Copeland Compressor ZH150KCE-TWD-840
ABB Circuit Breaker 10111855
SKF Bearing NU 206 ECM/C3
ISA Resistor BVT-M-R0005-5.0
Copeland Compressor ZR310KCE-TWD-523
Bristol Compressor H92G094DBVL
Eaton Vickers Vane Pump 45V-60A-1B22R
BKD Bearing 71808C-P5

